1. Nadszedł czas nauki w Polskiej Szkole Grimsby w roku szkolnym 2015/16. Powakacyjne spotkanie odbyło się 26 września o godzinie 9:00 rano.

- Wakacje skończyły się szybciej, niż się zaczęły – powiedziała uczennica klasy GCSE Zofia Merta – kiedy obudziłam się w sobotę byłam całkiem szczęśliwa, że wracamy do szkoły.

Zosia spotkała się z pozostałymi uczniami klasy, Julią, Michałem i Wiktorią. Wymienili się wrażeniami z wakacji. Wszyscy zostali serdecznie powitani przez dyrektorkę i nauczycieli. Pani dyrektor życzyła wszystkim miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce.

- Wszystkim uczniom życzę dobrych relacji, miłej atmosfery i udanych przygód z literaturą polską – powiedziała dyrektorka szkoły, Anna Bernacka.

- Lekcja rozpoczęła się od przywitania i krótkiego wprowadzenia co będzie się działo w tym roku. Potem każdy opowiedział, jak spędził wakacje a także, jaka przygoda przytrafiła mu się w tym czasie. Był to ciekawy wstęp, bo każdy mógł się zapoznać – po pierwszej lekcji powiedział nam Michał Kosobudzki, który w tym roku rozpoczął naukę w klasie GCSE.

Zajęcia szkolne odbywają się w trochę partyzanckich warunkach, bo w podstawowej katolickiej szkole św. Józefa trwa remont części sal i musimy improwizować z miejscem do nauki.

Szkoła dochowała się pierwszych własnych asystentów. Zofia Merta i Julia Tarasewicz będą wspierać naukę w klasie przedszkolnej i prowadzić bibliotekę, która powstanie w tym roku w naszej szkole.

Naukę w Polskiej Szkole Grimsby rozpoczęło 43 uczniów, w tym 15 uczniów, którzy od tego roku podjęli zmagania z językiem polskim, historią czy matematyką. W z związku z dużym zainteresowaniem szkoła uruchomiła w tym roku drugą I klasę.

Zofia Merta, Julia Tarasewicz, Michał Kosobudzki