Polska Szkoła Grimsby

St. Joseph’s Catholic Primary Voluntary Academy

English Polski język

 

Drodzy Rodzice. 28 października 2018 roku o godzinie 15:00 odbędą się uroczystości zaduszkowe na największym na świecie Cmentarzu Polskich Lotników w Newark on Trent (UK). Na cmentarzu w Newark pochowanych jest 351 polskich lotników i 3 prezydentów na uchodźstwie.

Co roku organizowane są tam uroczystości zaduszkowe, w których coraz liczniej uczestniczą Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii. Tradycyjnie jest wśród nich konsul generalny RP w Manchesterze. Polska Szkołą Grimsby organizuje w tym roku wyjazd autokarem na tę uroczystość.

Zachęcamy Państwa do uczestniczenia w tej przepięknej, polskiej uroczystości, podczas, której możemy oddać hołd poległym lotnikom, zapalić znicze na grobach polskich żołnierzy i choć przez chwilę oddać się zadumie i refleksji. Dzięki temu, możemy również pokazać naszym dzieciom, że 1 listopada to niekoniecznie tylko halloween, ale przede wszystkim dla nas Polaków to święto, w którym wspominamy tych, którzy już odeszli.

Tych wszystkich z Państwa, którzy zechcą pojechać autokarem ze szkoły, bardzo proszę, aby najpóźniej w tę sobotę, 6 października, zgłosili swój udział Pani Zosi Ciopcińskiej. Koszt autokaru to 3 funty od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy.